Quantcast

JUNIOR PRODUCT SALES MANAGER

ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ Αττική Πλήρης απασχόληση

Περιγραφή θέσης

Introduction about the Organization

Elval is the aluminium rolling division of ElvalHalcor S.A. Elval offers reliable, innovative and competitive solutions that meet the most demanding requirements of global customers. With years of experience in aluminium rolling division, it is one of the most important aluminium industries in the European and international markets.

Καθήκοντα

Key Accountabilities

  • Communicates and negotiates with existing and new clients
  • Compiles sales plans and market analysis
  • Builds and maintains strong customer relationships
  • Achieves growth and meets sales targets
  • Manages tasks and sales related processes

Εμπειρία και Εκπαίδευση

Knowledge, Qualifications and Experience

  • Diploma in the Engineering field (5 years diploma)
  • Masters Degree is required (MBA will be considered a plus)
  • Strong written and verbal English communication skills
  • Work experience for 2-3 years
  • Excellent communication, interpersonal and organizational skills
  • Ability to travel

Benefits

About the benefits Long Description

Our Company provides a dynamic working environment, in which cooperation and continuous learning are encouraged and career development relates to performance. In addition, Elval offers its employees a competitive remuneration package and a wide range of benefits.

Συνοπτικές πληροφορίες

  • Δημοσίευση: 13-10-2022
  • Είδος θέσης: Πλήρης απασχόληση
  • Εμπειρία: Λιγότερο από ένα χρόνο
  • Τοποθεσία: Αττική
  • Αμοιβή:
  • Deadline: 05-01-2023

Σχετικά με την εταιρεία

  • Επωνυμία: ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ
  • Address: ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2-4 11527 - ΑΘΗΝΑ
  • Website: https://www.elvalhalcor.com/
  • email: [email protected]
  • Σύντομο προφίλ:
  • Η ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ Ελληνική Βιομηχανία Χαλκού και Αλουμινίου Ανώνυμος Εταιρεία (ElvalHalcor), αποτελεί κορυφαία διεθνώς, τεχνολογικά προηγμένη βιομηχανική δύναμη στην παραγωγή προϊόντων και λύσεων αλουμινίου και χαλκού, για τις ανάγκες δυναμικά αναπτυσσόμενων κλάδων, με εμπειρία και τεχνογνωσία 84 ετών, προσανατολισμένη στη βιώσιμη λειτουργία και ανάπτυξη.   Η ElvalHalcor συστάθηκε τον Δεκέμβριο του 2017, μέσω της συγχώνευσης της Ελβάλ (Elval) και της Χαλκόρ (Halcor). Η Εταιρία είναι εισηγμένη στο Χρηματιστήριο Αθηνών (ELHA). Η ElvalHalcor είναι κορυφαίος παραγωγός σωλήνων χαλκού στην Ευρώπη (Halcor, τομέας διέλασης χαλκού & κραμάτων), ενώ έχει εδραιώσει τη θέση της μεταξύ των κορυφαίων βιομηχανιών έλασης αλουμινίου διεθνώς (Elval, τομέας έλασης αλουμινίου) . Με εμπειρία και τεχνογνωσία 84 ετών, η ElvalHalcor έχει καθαρά εξαγωγικό προσανατολισμό καθώς διακρίνεται σε πάνω από 100 χώρες, αναπτύσσοντας βιώσιμα προϊόντα υψηλής προστιθέμενης αξίας και λύσεις που καλύπτουν τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών πελατών. Η Εταιρία χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές και συνεχείς της επενδύσεις σε έρευνα και τεχνολογία με στόχο την καινοτομία και την πρωτοπορία, το ταλαντούχο και με υψηλή εξειδίκευση ανθρώπινο δυναμικό της, καθώς και την κατ’ εξοχήν  πελατοκεντρική της φιλοσοφία. Η Εταιρία διαθέτει ισχυρή παραγωγική βάση με 17 εργοστασιακές μονάδες σε 4 χώρες στην αιχμή της τεχνολογίας. Η ElvalHalcor συμβάλλει στην κλιματική ουδετερότητα και στην κυκλική οικονομία προσφέροντας βιώσιμα  προϊόντα αλουμινίου και χαλκού και εξατομικευμένες λύσεις σε δυναμικά αναπτυσσόμενες αγορές, όπως: Συσκευασία τροφίμων και αναψυκτικών Οδικές, σιδηροδρομικές μεταφορές Αυτοκινητοβιομηχανία Ναυπηγική βιομηχανία Θέρμανση, εξαερισμός, ψύξη και κλιματισμός (HVAC&R) Δόμηση και κατασκευές Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας (ΑΠΕ) Ενέργεια και δίκτυα διανομής Δίκτυα εγκατάστασης πόσιμου νερού Βιομηχανικές και μηχανολογικές εφαρμογές Ιχθυοτροφεία Άλλες εφαρμογές Η επιχειρηματική δύναμη ElvalHalcor αποτελεί σημείο αναφοράς στον κλάδο αλουμινίου και χαλκού, ακολουθώντας αναπτυξιακή πορεία βασισμένη στις αρχές της βιώσιμης ανάπτυξης. Η ElvalHalcor αξιοποιεί τις ευκαιρίες που δημιουργούνται σε ταχέως αναπτυσσόμενες αγορές από τις παγκόσμιες τάσεις, τη στροφή προς την κλιματική ουδετερότητα, την μετάβαση στην κυκλική οικονομία, την ανάπτυξη των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας καθώς και την ηλεκτροκίνηση, προσφέροντας βιώσιμα προϊόντα υψηλής προστιθέμενης αξίας και λύσεις που καλύπτουν τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών πελατών.